Gülveren Mah. Demirtürk Sok. No:49 Polatlı/ANKARA

info@sahabetonuankara.com

0 312 389 74 44

ankara helikopterli beton

Helikopterli Beton Nedir?

Saha betonu sektöründe helikopterli şap, helikopterli beton olarak ta bilinen helikopterli perdah uygulaması, helikopter adı verilen; betona istenilen düzlük ve parlaklığı veren makinalar ile yapılan, betonun daha sağlam ve daha kaliteli olmasını sağlayan bir zemin yüzey uygulamasıdır.

Pürüzsüz düz bir beton zemin oluşturmak için tercih edilen uygulama yöntemidir. Bir operatör tarafından kontrol edilen makine ile beton zeminin yüzeyinin düzgün, çatlaksız ve boşluksuz olması sağlanmaktadır. Genellikle otoparklar, fabrikalar, depolar, spor salonları, parklar gibi alanlarda uygulanmaktadır.

Düzeneğe başlanmadan 1 gün önce zemin tesviye işlemine başlanmaktadır. Zemin uygun tesviye işleminden sonra beton'un kodlaması Nivo ile yapılmaktadır. Daha sonra Ano yerleştirilerek betonlanarak hazırlık işlemi sonlanır. Sonraki gün istenilen miktarda beton Ano'lar içine dökülerek Vibrasyonlu Mastar ile mastarlanır. Beton kurumaya sertleşmeye bırakılır. Beton istenilen kıvama ulaştıktan sonra perdahlama süreci başlar. İstenilen yüzeye gelinceye kadar perdahlanır ve süreç sonlandırılır.

Her türlü soru, teknik bilgi, ücretsiz keşif veya teklif talepleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 312 389 74 44

Müşteri Temsilcisi