Gülveren Mah. Demirtürk Sok. No:49 Polatlı/ANKARA

info@sahabetonuankara.com

0 312 389 74 44

Ankara renkli beton

Renkli Beton

Renkli beton, betonun taşıyıcı tabakasında pigmentlerin kullanımına dayanan estetik uygulamaların sonucudur. Etkili aşınmaya dayanıklı bir kaplamaya ek olarak, arzu edilen bir yüzey elde edilir.

Standartı'na uygun olarak organik renk pigmentlerinin ilave edilmesiyle istenilen renk ve renk tonlarında endüstriyel olarak üretilen betonlardır. Yerleştirme ve koruma sürecinde normal betondan farklı hiçbir uygulama gerektirmez. İstenilen renk netliğine bağlı olarak %1 - % 6 sı kullanılır. Standarta uygun tüm beton sınıflarında kullanılıp, zemin, bahçe, havuz, teras, baskı betonlar v.b yerlerde kullanılır.

Sarı, mavi, beyaz gibi açık renklerde malzeme en az 6-7 kg/m2 ve 1/3 oranında 3 kerede uygulanmalıdır. Perdahtan hemen sonra kalıp ayırıcı yüzeye serpilir ve kalıplar ile baskı işlemine geçilir.1-2 gün sonra yüzey basınçlı su ile istenilen etki ve görüntü elde edilene kadar yıkanır. Derzler 1-3 gün içerisinde kesilir.

Renkli beton, yüzey serleştirici rengine göre imal edilen, dekoratif özelliği ön planda olan beton uygulamalardır. Modern tekniklerle üretilen, farklı renk seçenekleri ile estetik bir malzeme olan Renkli Beton, hem dikey hem de yatay uygulamalarda kullanılabiliyor.

Renkli Beton Uygulamaları için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

Her türlü soru, teknik bilgi, ücretsiz keşif veya teklif talepleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 312 389 74 44

Müşteri Temsilcisi